جوک

جوک جدید

شمخانی: ایران باثبات‌ترین کشور منطقه

دبیر شورای عالی امنیت ملی، تنها راه تعامل با جمهوری اسلامی ایران را التزام به منطق گرایی و مذاکره عنوان کرد و گفت: با به رسمیت شناختن حقوق ایران بر اساس قوانین بین الملی و کنار گذاشتن رویه اشتباه فشار و تهدید، «توافق خوب» قابل تحقق است.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی روز چهارشنبه در آخرین نشست سیاسی این شورا در سال 1393 و در جمع معاونین و مدیران دبیرخانه به تشریح آخرین وضعیت مولفه های اصلی امنیت ملی در عرصه داخلی و خارجی پرداخت.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی اظهارداشت: دشمن از تحریم به عنوان سلاحی برنده نام می برد اما اراده مردم ایران رای داشتن زندگی و کشوری مستقل نشان داد که این سلاحی برنده تر از تحریم ها است.

وی با یادآوری مذاکرات ایران و گروه 1+،5 طرف مقابل را نیازمند دستیابی به توافق با ایران دانست.

وی تصریح کرد: با به رسمیت شناختن حقوق ایران بر اساس قوانین بین المللی و کنار گذاشتن رویه اشتباه فشار و تهدید توافق خوب قابل تحقق است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: اکنون توپ در زمین طرف مقابل است چرا که ایران با انجام تمام تعهدات خود بر مبنای اقدام مشترک اثبات کرد که دارای حسن نیست است و اکنون طرف مقابل با برداشتن تمام تحریم ها اراده عملی خود را ثابت کند.

شمخانی افزود: دستیابی به توافق می تواند راه مناسبی برای مدیریت چالش های منطقه ای که افراطیون به دنبال ایجاد هستند مد نظر قرار گیرد.

وی، رقابت های منطقه ای را در صورتی که با رویکرد سازنده و منطقی و به نفع جهان اسلام تمام شود بدون اشکال توصیف کرد و افزود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تعامل و گسترش همکاری با همه کشورهای همسایه به ویژه کشورهای همسایه است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، اقتصاد را به عنوان یکی از نقاط تمرکز دشمن به منظور آسیب وارد کردن به ایران بر شمرد و در تشریح اقدامات به عمل آمده برای مقابله در این زمینه گفت: موضوع تورم که می توانست به چالش منجر شود با اقدامات مناسب دولت مهار شد و در مرحله بعد با خروج از رکود گامهای خوبی برای شکوفایی و رونق اقتصای برداشته خواهد شد.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: شمخانی, ایران باثبات‌ترین کشور منطقه
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 18:38  توسط جوک  |